przejdź na stronę NARODOWEGO CENTRUM EDUKACJI ŻYWIENIOWEJ

O aplikacji

Jesteś w ciąży lub ją planujesz?
Nie wiesz jak prawidłowo odżywiać się w tym okresie?
A może chciałabyś pozostać aktywna w trakcie ciąży?
Najlepiej zacznij od razu! Właśnie z myślą o osobach takich jak Ty przygotowaliśmy aplikację Zdrowa Mama.
Zdrowa Mama to unikalna aplikacja mobilna, która – znając twoją masę ciała, wzrost oraz okres twojej ciąży – pomoże Ci zdrowo odżywiać się i pozostać aktyną w czasie ciąży.
Z aplikacją Zdrowa Mama nie zapomnisz o składnikach jakie powinnaś dostarczać organizmowi w okresie ciąży, a także dowiesz się jakich składników unikać.
Co więcej, na aplikacji możesz w pełni polegać.
Została opracowana przez zespół ekspertów Instytutu Żywności i Żywienia – naszych specjalistów w dziedzinie żywienia i aktywności fizycznej.

Image Left
Image Center
Image Right

Jak to działa

Aplikacja Zdrowa Mama zawiera wiele funkcji, które pomogą Ci w okresie ciąży, dzięki którym idealnie przygotujesz się do roli Mamy

  • KALKULATOR PRZYROSTU MASY CIAŁA sprawdzi czy twój przyrost masy ciała w ciąży jest prawidłowy.
  • Dowiesz się także jakie jest ZAPOTRZEBOWANIE KALORYCZNE w ciąży.
  • W zakładce ODŻYWIANIE znajdziesz porady jak prawidłowo odżywiać się w czasie ciąży, czego unikać i jakich składników w szczególności potrzebuje twój organizm.
  • SŁOWNICZEK służy pomocą, jeśli czegoś nie jesteś pewny.
  • Zweryfikujemy także MITY dotyczące ciąży.
  • W aplikacji także przyszły tata znajdzie PORADY.
Image Left
Image Right
Image

Kalkulator przyrostu masy ciała

Dzięki kalkulatorowi przyrostu masy ciała dowiesz się czy twoja waga w poszczególnych tygodniach ciąży jest prawidłowa. Wystarczy kilka danych dotyczących twojej wagi sprzed ciąży, aktualnej wagi, wzrostu i tygodnia ciąży, aby to sprawdzić.

Porady

Nie od dziś wiadomo, iż sposób odżywiania w czasie ciąży ma wpływ na przyszły rozwój i zdrowie twojego dziecka. W aplikacji Zdrowa Mama znajdziesz porady dotyczące odżywiania w okresie ciąży. Wskazówki jakie znajdziesz w aplikacji pomogą Ci odżywiać się zdrowo. Dowiesz się jakie jest zapotrzebowanie kaloryczne w poszczególnych trymestrach ciąży. Aplikacja podpowie Ci co jeść, a czego unikać, jak również jakie składniki są wyjątkowo ważne dla ciebie w tym okresie.

Znajdziesz także porady dotyczące ćwiczeń fizycznych w okresie ciąży. Dzięki nim zachowasz formę w czasie ciąży a po okresie karmienia łatwiej będzie Ci wrócić do formy sprzed ciąży.

Image
Image

FAQ

Co się dzieje z moimi danymi, wprowadzonymi po zainstalowaniu aplikacji?
Jedynym miejscem, w którym zgromadzone są wszystkie podane przez Ciebie dane, jest Twój telefon. Dane, które wprowadzasz możesz zawsze zmienić. Są one potrzebne do tego, by kilka funkcji aplikacji działało specjalnie dla Ciebie.

Czy aplikacja Zdrowa Mama jest darmowa?
Tak, pobranie i korzystanie z aplikacji jest całkowicie darmowe.

Kto jest odpowiedzialny za merytoryczną część aplikacji?
Nad zawartością merytoryczną aplikacji pracowali eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia pod kierownictwem prof. dra hab. n. med. Mirosława Jarosza, dyrektora Instytutu Żywności i Żywienia.

Video o aplikacji

Zobacz film promujący aplikację Zdrowa Mama.

Image

Pobierz aplikację

Aplikacja mobilna Zdrowa Mama to prosta aplikacja na smartfon,
która będzie dla Ciebie codziennym wsparciem. Sprawdź sama!

Krok 1

Wejdź do sklepu Google Play lub AppStore i pobierz aplikację Zdrowa Mama na swój telefon.

Krok 2

Zainstaluj aplikację, a następnie wprowadź swój adres e-mail oraz 5 informacji, które pozwolą dostosować aplikację a do Twoich indywidualnych potrzeb.

Krok 3

Teraz możesz już w pełni korzystać z aplikacji! Korzystaj codziennie i odkrywaj, jak odżywać się prawidłowo i prowadzić aktywny tryb życia w czasie ciąży!