Nasi eksperci Powrót

Czarnecka

mgr Barbara Czarnecka

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Studentka psychodietetyki  na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie. Doświadczenie oraz umiejętność pracy z pacjentem zdobywała w szpitalach, gabinetach dietetycznych oraz przedszkolach.  Swoją wiedzę poszerzyła podczas pracy jako doradca do spraw żywienia i suplementacji w Londynie. Współpracowała z fundacją „Polskie Dzieci” w której zajmowała się promowaniem zdrowego stylu życia i edukacją żywieniową wśród najmłodszych.

Swoją wiedzę pogłębia poprzez udział w  konferencjach naukowych oraz szkoleniach poświęconych zagadnieniom z zakresu psychodietetyki, dietoprofilaktyki oraz żywienia w określonych jednostkach chorobowych. Korzysta z naukowych źródeł opartych o Evidence Based Medicine.

W swojej pracy zawodowej skupia się przede wszystkim na holistycznym podejściu do pacjenta.  Jej główne obszary zainteresowań obejmują:  psychologię  jedzenia i odchudzania, zaburzenia odżywiania, żywienie dzieci oraz kobiet w wieku rozrodczym, a także żywieniowe wspomaganie płodności.