Przejdź na stronę ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ

O Aplikacji

Planujesz pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, poprawić kondycję i odzyskać energię? A może chcesz po prostu trochę o siebie zadbać?
Najlepiej zacznij od razu! Właśnie z myślą o osobach takich jak Ty przygotowaliśmy aplikację Asystent Zdrowego Żywienia.

Asystent Zdrowego Żywienia to unikalna aplikacja mobilna, która – znając Twój wiek, płeć, masę ciała, aktywność fizyczną – pomoże Ci zmienić styl życia na zdrowszy.

Z Asystentem Zdrowego Żywienia zmiana nawyków żywieniowych, kontrolowanie ilości dostarczanych do organizmu kalorii, komponowanie zdrowych, smacznych posiłków i zwiększenie aktywności fizycznej będzie dużo prostsze niż myślisz!

Co więcej, na aplikacji możesz w pełni polegać.
Została opracowana przez zespół ekspertów Instytutu Żywności i Żywienia – naszych specjalistów w dziedzinie żywienia i aktywności fizycznej.

Jak to działa?

  • KALKULATOR policzy, ile kalorii miał Twój posiłek, a znając Twoje zapotrzebowanie na kalorie, cukry i tłuszcz pokaże, jaki procent ich dziennej normy zrealizowałeś. Dowiesz się też, czy nie przekraczasz maksymalnego dziennego spożycia soli.
  • ZASADY ZDROWEGO ŻYWIENIA to 10 podstawowych zaleceń, których powinieneś się trzymać, by Twoja dieta była zdrowa i zbilansowana.
  • PORADY ŻYWIENIOWE to zbiór praktycznych podpowiedzi, które pomogą Ci wdrażać zalecenia żywieniowe na co dzień.
  • ĆWICZENIA wykonywane regularnie i prawidłowo pomogą Ci spalić kalorie, a także poprawić kondycję i wzmocnić mięśnie.
  • JADŁOSPISY - tam znajdziesz inspirację, jak komponować swoje codzienne menu. Jedzenie może być i zdrowe i pyszne!
  • SŁOWNICZEK służy pomocą, jeśli czegoś nie jesteś pewny.
  • QUIZ - przekonaj się, ile tak naprawdę wiesz o zdrowym żywieniu.

Asystent Zdrowego Żywienia będzie służył Ci pomocą każdego dnia, zupełnie za darmo.
Pobierz aplikację i już dziś zrób pierwszy krok do zdrowia!

Google Play App Store

Pobierz Aplikację

Asystent Zdrowego Żywienia to prosta aplikacja na smartfon, która będzie dla Ciebie codziennym wsparciem.

Sprawdź sam!

KROK 1: Wejdź do sklepu Google Play i pobierz Asystenta Zdrowego Żywienia na swój telefon.

KROK 2: Zainstaluj aplikację, a następnie wprowadź swój adres e-mail oraz 5 informacji, które pozwolą dostosować Asystenta do Twoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu dowiesz się, czy to co jesz, spełnia Twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie i wartości odżywcze.

KROK 3: Teraz możesz już w pełni korzystać ze swojego prywatnego doradcy! Menu główne znajduje się w lewym górnym rogu ekranu.
Tam znajdziesz wszystkie funkcje aplikacji.

Korzystaj codziennie i odkrywaj, jak żyć zdrowo i aktywnie!

Google Play App Store

Kalkulator Wartości Odżywczej

Kalkulator Wartości Odżywczej

Przygotowujesz posiłek, ale nie wiesz ile kalorii, cukru, tłuszczu czy soli on zawiera? A może boisz się, że to co jesz w ciągu dnia przekracza Twoje dzienne zapotrzebowanie na te składniki? Możesz to sprawdzić dzięki głównej funkcji aplikacji – Kalkulatorowi.

Wystarczy wybrać produkt z naszej bazy, podać jego spożytą ilość, a Kalkulator automatycznie obliczy, jaki procent dziennej normy na energię (kalorie) i wybrane składniki zrealizowałeś. Możesz też wprowadzać dane z etykiet tworząc swoją osobistą bazę produktów. Warto czytać etykiety i wybierać świadomie.

Pamiętaj, że kalkulator jest dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb i odnosi się do norm obliczonych dla Twojej płci, masy ciała, wieku i poziomu aktywności fizycznej.

Przekonaj się sam, jak to działa!

Google Play App Store

Zasady Zdrowego Żywienia

Pewnie spotkałeś się już z wieloma różnymi informacjami odnośnie żywienia i nie wiesz, czym się kierować. Nasi specjaliści – eksperci Instytutu Żywności i Żywienia – opracowali 10 uniwersalnych zaleceń, które powinien znać każdy. I każdy powinien się nimi kierować.

Znajdziesz je w zakładce Zasady Zdrowego Żywienia. To proste wytyczne, oparte na Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, które podpowiedzą Ci, jakie proporcje między produktami zachować i jakich wyborów żywieniowych dokonywać.

W zakładce Porady Żywieniowe znajdziesz zbiór praktycznych porad. Odnoszą się one do najczęstszych problemów, z którymi zmagamy się podejmując codzienne decyzje o tym, co jemy.

Zapoznaj się z Zasadami Zdrowego Żywienia!

Zasady Zdrowego Żywienia

Google Play App Store

Aktywność Fizyczna

Aktywność Fizyczna

Zdrowy styl życia to nie tylko właściwe odżywianie, ale także codzienna aktywność fizyczna. Stąd w Asystencie Zdrowego Żywienia zakładka Ćwiczenia składająca się z dwóch sekcji: Spalanie kalorii i Zestawy Ćwiczeń.

Wskazówki z pierwszej z nich pokażą, ile możesz nabyć kalorii, a następnie wskażą jak możesz je spalić. Druga zawiera filmiki instruktażowe z zestawami ćwiczeń m.in. rozgrzewkę biegacza, zdrowy kręgosłup czy ćwiczenia w biurze.

Ćwicząc regularnie z naszym instruktorem dowiesz się, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia, by poprawić kondycję i wzmocnić mięśnie. Z proponowanych zestawów ćwiczeń może skorzystać każdy.

Poświęć na ćwiczenia kilka minut każdego dnia, nawet w pracy, a Twoja kondycja poprawi się.

Zacznij ćwiczyć już dziś!

Google Play App Store

Obejrzyj film promujący aplikację Asystent Zdrowego Żywienia

Asystent Zdrowego Żywienia

Aplikacja dostępna w Google Play oraz w App Store

Google Play App Store